^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 23.03.2024r. hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach gościła mieszkańców Gminy Bobrowniki. Z inicjatywy Burmistrza Bobrownik Jarosława Jacka Poliwko oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosław Bojarskiego wraz z Radnymi ponad 300 mieszkańców Gminy Bobrowniki oraz gości spotkało się na Gminnym Spotkaniu – Jajeczku Wielkanocnym. 

W dniu dzisiejszym tj. 22.03.2024r. Burmistrz Bobrownik Jarosław Jacek Poliwko przy kontrasygnacie Skarbnika Urzędu Miasta i Gminy Mirosławy Kowalewskiej podpisał umowę na zadanie pn:"Przebudowa infrastruktury gospodarki wodno-ściekowej w miejscowości Bobrowniki." dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW na lata 2014-2020 w kwocie 3.800.700,00zł. 

W dniu dzisiejszym tj. 21 marca 2024r. z okazji przypadającego pierwszego dnia wiosny dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach wybrały się na spacer.

Po raz dziewiąty hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach gościła mieszkańców Gminy Bobrowniki. Z inicjatywy Wójta Jarosława Jacka Poliwko oraz Przewodniczącego Rady Gminy Bobrowniki wraz z Radnymi  ponad 300 mieszkańców Gminy Bobrowniki oraz gości spotkało się na wspólnej Wigilii.

W ostatnich dniach zamontowano kolejne nowe energooszczędne lampy solarne na terenie Gminy Bobrowniki,  zakupione ze środków funduszu sołeckiego oraz ze środków własnych Urzędu Miasta i Gminy Bobrowniki 17 sztuk lamp przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i zwiększenia komfortu poruszania się po drogach gminnych. 

Gmina Bobrowniki przygotowuje dokumentację na modernizację kompleksu sportowego Orlik polegającą na wymianie ogrodzenia i montażu piłkochwytów z bramkami, remont zaplecza sanitarno-szatniowego oraz budowę skate parku. W ten sposób chcemy zachęcić młodzież do aktywnego korzystania z rozbudowanej infrastruktury sportowej i nowych trybun oraz wiat rekreacyjnych, które są w trakcie realizacji.

Dane pomiarowe IMGW-PIB – Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i  Inżynierii Środowiska

Zjawisko: Oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiaty:  wszystkie powiaty.

Ważność: od godz. 19:00 dnia 18.03.2024 do godz. 09:00 dnia 19.03.2024

Przebieg: Prognozuje się lokalnie zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około

-2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70 %

Uwagi: brak.

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 43.

W dniu 26 sierpnia 2023 roku w Bobrownikach miały miejsce tradycyjne „Dożynki Powiatowo-Gminne”. O godzinie 14:00 odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Proboszcza Parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach ks. prof. Zdzisława Pawłowskiego oraz Księdza Dziekana Mirosława Korytowskiego, a także poświęcenie darów i wieńców dożynkowych. Następnie Strażacy z OSP w Bobrownikach, wraz z orkiestrą OSP w Bobrownikach poprowadzili zgromadzonych gości i mieszkańców całego Powiatu oraz delegacje niosące wieńce i dary dożynkowe, na tereny rekreacyjne przy ruinach zamku bobrownickiego gdzie odbyła się dalsza część uroczystości dożynkowych.

Lokalny Punkt Informacyjny we Włocławku zaprasza na indywidualne konsultacje w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych. Podczas indywidualnych spotkań będzie można otrzymać informację między innymi o:

  • planowanych środkach na otwarcie działalności gospodarczej,
  • planowanych pożyczkach na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej,
  • finansowaniu kursów i szkoleń zmierzających do podniesienia kwalifikacji zawodowych,
  • zasadach pozyskania dofinansowania,
  • aktualnych i przyszłych ogłoszeniach o naborach wniosków.

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą