^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Fundacja "Samotna Mama" zaprasza

 Nowy odcinek nawierzchni asfaltowej o długości 0,9km zbudowany został na terenie Gminy Bobrowniki. Położony jest na drodze łączącej Bobrownickie Pole z Polichnowem. Koszt inwestycji wyniósł 180 467,57zł, z czego 80 000,00zł będzie zrefundowane ze środków budżetu Województwa.  

 Setną rocznicę urodzin obchodziła mieszkanka Polichnowa Pani Marianna Śliwińska. Jest ona rodowitą mieszkanką Gminy Bobrowniki. Miała siedmioro rodzeństwa. Wraz z mężem, który zmarł w 1975 roku, prowadziła gospodarstwo rolne. Posiada dwoje dzieci: córkę Reginę i syna Kazimierza, oraz czworo wnucząt, i sześcioro prawnucząt. Aktualnie zamieszkuje z synem, który przejął po rodzicach gospodarstwo rolne. Mimo upływu czasu Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha, a do czytania nie potrzebuje okularów.

Z gratulacjami do szanownej Jubilatki przybyli członkowie najbliższej rodziny oraz przedstawiciele: Gminy Bobrowniki - Przewodniczący Rady Gminy Pan Marian Gajewski i Wójt Pan Tadeusz Grzegorzewski, Starostwa Powiatowego – Wicestarosta Lipnowski Pan Jarosław Poliwko, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Pani Marianna Kurowska, przedstawiciele samorządu i Urzędu Gminy.

Pani Marianno, życzymy 200 lat!

   

Projekt pn. „Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze”.

Sobota 7 czerwca w Bobrownikach upłynęła pod znakiem imprez sportowych, sprawnościowych i rekreacyjnych. Poza Gminnymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi OSP i IV Biegiem Stowarzyszenia L.G.D, w godzinach popołudniowych i wieczornych miał miejsce również piknik rodzinny, zorganizowany przez L.G.D. Gmin Dobrzyńskich Region Południe, Urząd Gminy Bobrowniki i OSP Bobrowniki. W ramach pikniku przygotowano liczne atrakcje: występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrownikach, podsumowanie osiągnięć uczniów za rok szkolny 2013/2014, pokaz akcji ratowniczej wykonany przez strażaków z miejscowej OSP, występ zespołu folklorystycznego "Kujawy", kapeli podwórkowej "Wesołe Chłopaki", oraz Gwiazdy Wieczoru zespołu "Model MT". Piknik zakończył się zabawą taneczną przy muzyce zespołu "Puls". Były również atrakcje dla dzieci. Pracownicy Urzędu Gminy przygotowali dla uczestników pikniku tradycyjną grochówkę. 

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia imprez, oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w Bobrownikach w sobotę 7 czerwca 2014r. W zawodach wzięły udział drużyny: żeńska, męska i seniorów. Był także konkurs dla najmłodszych i ich rodziców. Wszystkie drużyny wystawiła OSP Bobrowniki. W zawodach nie wzięła udziału jednostka OSP w Rachcinie. Na popołudniowy piknik rodzinny OSP Bobrowniki przygotowała pokaz akcji ratowniczej. Poniżej znajduje się fotorelacja z zawodów i pokazu.

W sobotę 7 czerwca 2014 roku na terenach rekreacyjno-sportowych przy ruinach zamku w Bobrownikach odbył się IV Bieg LGD Gmin Dobrzyńskich Region Południe. Na trzech najlepszych zawodników każdej kategorii czekały nagrody rzeczowe i dyplomy. Pozostali otrzymali drobne upominki, a dla wszystkich przygotowana była grochówka. Poniżej prezentujemy zestawienie najszybszych zawodników w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcia wykonane na imprezie.

10 maja 2014r. o godzinie 11.00 polową Mszą Świętą i poświęceniem motocykli rozpoczął się II Nadwiślański Sezon Motocyklowy. Na terenach rekreacyjnych przy ruinach zamku w Bobrownikach licznie zebrali się pasjonaci motocykli jak również mieszkańcy Bobrownik i okolic. Dla uczestników zlotu i pikniku rodzinnego przygotowanych zostało wiele atrakcji. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna na wolnym powietrzu.

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że w okresie wakacji boiska "Orlik" w Bobrownikach otwarte są od godziny 10.00.

Aktualne informacje na temat działalności "ORLIKA" w Bobrownikach znajdziecie pod adresem :     http://naszorlik.pl/bobrowniki-zamkowa

 

 

Zakończył się pierwszy etap realizacji projektu "Więcej potrafię-łatwiej żyję" realizowanego przez OSP Rachcin. 11 kwietnia 2014r. 16 uczestników otrzymało już zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu obsługi wózka jezdniowego i certyfikaty Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach w zakresie spawania metodą MAG.
Wczoraj tj. 23 kwietnia 2014 r. w świetlicy prowadzonej przez OSP w Rachcinie odbyło się spotkanie organizacyjne dla uczestników kursów na prawo jazdy. Dzięki pozyskanym przez druha Karola Kostrzewskiego Wiceprezesa OSP Rachcin środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego nieodpłatnymi kursami na prawo jazdy kat. C objętych zostanie 28 osób, a kursami na prawo jazdy kat. C+E 36 osób. Są wśród nich oczywiście mieszkańcy Gminy Bobrowniki. Pierwotnie przewidywano objęcie wsparciem łącznie 48 osób, ale sprawne zagospodarowanie przez OSP Rachcin pozyskanych środków otworzyło drogę do udziału w projekcie jeszcze kolejnym 10 osobom stąd jest łącznie 58 uczestników przedsięwzięcia.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą