^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilkanaście dni ale nasza miejscowość już zaczyna „stroić się” na święta. Niezwykłą zimowo-świąteczną  atmosferę można poczuć już w kilku miejscach. Na terenie gminy włączono już świąteczne iluminacje, piękna choinka na Placu Wolności oraz kolorowe dekoracje które włączono na słupach oświetleniowych we wszystkich sołectwach dodadzą kolorytu i podkreślą niepowtarzalny klimat tych wyjątkowych grudniowych dni. 

Zgodnie z gminną tradycją w Mikołajki Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bojarski, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Marzena Stańczak-Kaźmierska odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Bobrownikach, najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej im Karola Wojtyły w Bobrownikach, Klub Dziecięcy "Bobrowiaczek", "Małe Przedszkole" w Rachcinie oraz Dzienny Dom Pobytu "Senior+" w Rachcinie. Goście wcielili się w role Mikołaja rozdając dzieciom oraz seniorom drobne upominki. 

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że w tym miesiącu nie ma już wolnych terminów na wywóz nieczystości płynnych gminnym wozem asenizacyjnym.

Na terenie naszej gminy usługi w tym zakresie prowadzą:

Firma „HATRIC” tel: 601 636 833 / 54 287 44 04

Firma ZOLTAR tel: 505 133 526

Zachęcamy do skorzystania z ich usług.

 

W dniu 3 grudnia 2023 r. w Remizie OSP Bobrowniki odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez KGW Polne Babki w Bobrownickim Polu, którego celem była integracja międzypokoleniowa oraz degustacja potraw regionalnych. Poniżej zamieszczamy przemówienie Pani Kamili Leszczyńskiej - Przewodniczącej KGW „Polne Babki” oraz fotorelację z wydarzenia. Wszystkim osobom bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie. Szczególne podziękowania dla młodzieży zaangażowanej w organizację w tym za wspaniałe występy: Szymonowi Pióreckiemu, Miłoszowi Pióreckiemu i Lenie Uzarskiej.

W dniu dzisiejszym tj. 04.12.2023r. w siedzibie Urządu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego miało miejsce podpisanie Porozumienia Terytorialnego pomiędzy Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Stowarzyszeniem na rzecz Gmin i Powiatu Lipnowskiego „Wspólnie Dla Przyszłości”.
W wydarzeniu brał udział Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko jako wiceprzewodniczący stowarzyszenia. Porozumienie opiewało na kwotę około 68 milionów złotych do podziału ma 10 samorządów. Pieniądze pozyskanie przez Gminę Bobrowniki w ramach Polityki Terytorialnej Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza zostaną przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oraz na instytucje kultury.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrownikach otrzymała dofinansowanie na wymianę pokrycia dachowego na budynku OSP w Bobrownikach. Po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i wybraniu wykonawcy w dniu dzisiejszym tj. 04.12.2023r. w Urzędzie Gminy Bobrowniki Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Tadeusz Grzegorzewski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji firmą TYMBUD reprezentowaną przez właściciela pana Wojciecha Szwech. Wartość inwestycji wynosi 269370,00zł. 

Cyberbezpieczeństwo - Radziejowice

Realizując zadania wynikające z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak przeciwdziałać tym zagrożeniom.

 

Cyberbezpieczeństwo  zgodnie  z  obowiązującymi  przepisami  to  „odporność  systemów  informacyjnych  na  działania   naruszające  poufność,  integralność,  dostępność i  autentyczność  przetwarzanych  danych lub  związanych  z nimi  usług  oferowanych  przez  te   systemy”  (art. 2  pkt.4) Ustawy z  dnia   5  lipca 2018r. o   krajowym  systemie  cyberbezpieczeństwa   (Dz.U. z 2018r.poz. 1560).

Co to jest PSZOK? - Gospodarka Odpadami - Ochrona Środowiska - Urząd Gminy  Pielgrzymka

Godziny Otwarcia PSZOK w Bobrownikach:

 Środa:

od  11:00  do 16:00

Sobota:

od 10:00 do 15:00

 

 

PSZOK

 

W DNIACH
od 14.12.2023 r. do 09.01.2024 r.

 

NIECZYNNY!

 

Przerwa w funkcjonowaniu PSZOK związana jest z koniecznością rozliczenia oraz zamknięcia roku (spisanie stanów magazynowych) i uprzątnięciem terenu. Zapraszamy 10 Stycznia 2024 r. (środa).

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą