^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zwracamy się z prośbą do osób posiadających znaczne zapasy słomy o podzielenie się i wsparcie pogorzelca Pana Dariusza Prylińskiego z Polichnowa, który pewnej jesiennej nocy stracił wskutek pożaru znaczną część całorocznych zbiorów i zapasów niezbędnych do prawidłowej gospodarki.

Osoby zainteresowane wsparciem pogorzelca prosimy o kontakt z Panią Sołtys Polichnowa Ewą Pozorską, tel. 698 086 192.

 

Wykaz sołectw Gminy Bobrowniki, w których WODA NADAJE SIĘ DO SPOŻYWANIA PRZEZ LUDZI:

- Bobrownickie Pole,

- Białe Błota,

- Gnojno,

- Stare Rybitwy.

Mieszkańców pozostałych sołectw prosimy o korzystanie z punktów poboru wody (informacja dostępna tutaj).

Pilne ! Punkty poboru wody zdatnej do spożycia w Gminie Bobrowniki:

Punkt poboru wody na czas niezdatności do spożycia wody z wodociągu publicznego

Podajemy do wiadomości mieszkańców, że punkt poboru wody zdatnej do spożycia na czas niezdatności do spożycia wody z wodociągu publicznego Bobrowniki działa przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach (Bobrowniki, ul. Wyzwolenia 16).

Woda do spożycia w rejonie wodociągu publicznego Bobrowniki (dotyczy sołectw BOBROWNIKI, BRZUSTOWA, POLICHNOWO, RACHCIN, STARY BÓGPOMÓŻ) oraz korzystających z wodociągu Bobrowniki użytkowników zamieszkujących Gminę Fabianki (część sołectwa Lisek)

JEST ZANIECZYSZCZONA BAKTERIOLOGICZNIE

 

 

GIS – ostrzeżenie publiczne

W produkcie smoczki kauczukowe, numer katalogowy 23/103, numer serii CODE 0170614 (kod EAN 5903407231037) wyprodukowane dla Canpol Sp. z o.o. SKA stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin ze smoczków kauczukowych.Wykryty poziom migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin (0.4935 mg/kg) przekracza poziom dozwolony (0,1 mg/kg).

RZGW w Warszawie Inspektorat we Włocławku informuje, że w związku z koniecznością dokonania przeglądu technicznego progu stabilizującego poziom wody dolnej Stopnia Wodnego we Włocławku, w dniu 19 października w godz. 9.00-13.00 zostanie wstrzymany przepływ wody przez Stopień.

 

Zwracamy się z prośbą do osób posiadających znaczne zapasy słomy o podzielenie się i wsparcie pogorzelca Pana Kazimierza Śliwińskiego z Polichnowa, który pewnej październikowej nocy stracił wskutek pożaru wszystkie całoroczne zbiory i zapasy niezbędne do prawidłowej gospodarki trzodą chlewną.

Osoby zainteresowane wsparciem pogorzelca prosimy o kontakt z Panią Sołtys Polichnowa Ewą Pozorską, tel. 698 086 192.

Fot. K. Szymański.

W sobotę odbył się Jubileusz 90-lecia OSP Rachcin, która jest jednostką typu S z pojazdem gaśniczym GLM 16 oraz remizą odbudowaną i rozbudowaną w 2010 r. To pierwsza jednostka ochrony przeciwpożarowej w powiecie lipnowskim, która samodzielnie pozyskiwała środki unijne na wyposażenie ogólnodostępnej świetlicy – dziś miejsca integracji lokalnej społeczności. Dzięki działalności na naszym terenie dwóch OSP spełniony jest warunek do istnienia Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Bobrownikach.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą