^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Od 7:30 2017-12-20 do 7:30 2017-12-21:

PROGNOZA ZAGROŻEŃ

Zjawisko: Opady marznące

Szanowni Państwo,

Pragniemy złożyć podziękowania strażakom z OSP KSRG Bobrowniki, PSP Lipno, OSP Rachcin i wszystkim innym zaangażowanym w działania gaśnicze za sprawnie przeprowadzoną akcję ratowania naszego dobytku. Dziękujemy Panu Wójtowi Jarosławowi Jackowi Poliwko i Współpracownikom za wsparcie oraz udział pracowników gminnych w likwidacji skutków pożaru.

Rodzina Strużynów z Bobrownickiego Pola

W Rachcinie zrealizowano zadanie pn. "Zakup dwóch kompletów strojów ochronnych i pilarki do cięcia drewna dla OSP Rachcin" finansowane w 100 % ze środków Budżetu Państwa. Wartość zadania: 5 147,00 zł. Środki przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przy udziale KP PSP Lipno i Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Lipnie.

Zwracamy się z prośbą do osób posiadających znaczne zapasy słomy o podzielenie się i wsparcie pogorzelca Pana Dariusza Prylińskiego z Polichnowa, który pewnej jesiennej nocy stracił wskutek pożaru znaczną część całorocznych zbiorów i zapasów niezbędnych do prawidłowej gospodarki.

Osoby zainteresowane wsparciem pogorzelca prosimy o kontakt z Panią Sołtys Polichnowa Ewą Pozorską, tel. 698 086 192.

 

Wykaz sołectw Gminy Bobrowniki, w których WODA NADAJE SIĘ DO SPOŻYWANIA PRZEZ LUDZI:

- Bobrownickie Pole,

- Białe Błota,

- Gnojno,

- Stare Rybitwy.

Mieszkańców pozostałych sołectw prosimy o korzystanie z punktów poboru wody (informacja dostępna tutaj).

Pilne ! Punkty poboru wody zdatnej do spożycia w Gminie Bobrowniki:

Punkt poboru wody na czas niezdatności do spożycia wody z wodociągu publicznego

Podajemy do wiadomości mieszkańców, że punkt poboru wody zdatnej do spożycia na czas niezdatności do spożycia wody z wodociągu publicznego Bobrowniki działa przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach (Bobrowniki, ul. Wyzwolenia 16).

Woda do spożycia w rejonie wodociągu publicznego Bobrowniki (dotyczy sołectw BOBROWNIKI, BRZUSTOWA, POLICHNOWO, RACHCIN, STARY BÓGPOMÓŻ) oraz korzystających z wodociągu Bobrowniki użytkowników zamieszkujących Gminę Fabianki (część sołectwa Lisek)

JEST ZANIECZYSZCZONA BAKTERIOLOGICZNIE

 

 

GIS – ostrzeżenie publiczne

W produkcie smoczki kauczukowe, numer katalogowy 23/103, numer serii CODE 0170614 (kod EAN 5903407231037) wyprodukowane dla Canpol Sp. z o.o. SKA stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin ze smoczków kauczukowych.Wykryty poziom migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin (0.4935 mg/kg) przekracza poziom dozwolony (0,1 mg/kg).

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą