^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Spośród licznych wieńców dożynkowych, które mogliśmy oglądać w trakcie Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek Bobrowniki 2015 Komisja Konkursowa jako jeden z najpiękniejszych wskazała wieniec z terenu Gminy Bobrowniki wykonany przez mieszkańców wsi Bobrownickie Pole. Wieniec zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie na najpiękniejszy współczesny wieniec. Łącznie przeprowadzone zostały trzy konkursy na najpiękniejsze wieńce dożynkowe oraz głosowanie publiczności. Zwycięzcom gratulujemy!

W Konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy dożynek diecezjalnych zwyciężyła Parafia Lubień Kujawski przed Parafią Bł. Bpa M. Kozala w Lipnie (wieniec przygotowali mieszkańcy wsi Jastrzębie) i Parafią Malanów (woj. wielkopolskie).

Najładniejszym wieńcem w konkursie powiatowym stał się wieniec Koła Gospodyń Wiejskich Chrostkowo przed Kołami Gospodyń Wiejskich "Chalinianki"ze wsi Chalin (gm. Dobrzyń nad Wisłą) i Trzcianka (gm. Tłuchowo).

W kategorii na najpiękniejszy wieniec współczesny zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich Płonczyn (gm. Wielgie) przed Kołami Gospodyń Wiejskich Trutowo (gm. Kikół) i BOBROWNICKIE POLE.

Wieniec Koła Gospodyń Wiejskich Trutowo zwyciężył w głosowaniu publiczności. 6 września 2015 r. w Kowalewie Pomorskim odbędą się Dożynki Wojewódzkie, na których Powiat Lipnowski reprezentować będą delegacje Kół Gospodyń z Chrostkowa i Płonczyna.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą