^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 26 sierpnia 2023 roku w Bobrownikach miały miejsce tradycyjne „Dożynki Powiatowo-Gminne”. O godzinie 14:00 odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Proboszcza Parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach ks. prof. Zdzisława Pawłowskiego oraz Księdza Dziekana Mirosława Korytowskiego, a także poświęcenie darów i wieńców dożynkowych. Następnie Strażacy z OSP w Bobrownikach, wraz z orkiestrą OSP w Bobrownikach poprowadzili zgromadzonych gości i mieszkańców całego Powiatu oraz delegacje niosące wieńce i dary dożynkowe, na tereny rekreacyjne przy ruinach zamku bobrownickiego gdzie odbyła się dalsza część uroczystości dożynkowych.

Po wysłuchaniu „Mazurka Dąbrowskiego” ze słowami powitania zwrócił się do zgromadzonych Gospodarz Gminy, Wójt Jarosław Jacek Poliwko oraz Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

Na uroczystości obecni byli: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lipnowskiego Tadeusz Gradkiewicz, przedstawiciele władz Samorządowych Powiatu Lipnowskiego oraz Samorządu Gminnego na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Bojarski oraz Wójtowie z zaprzyjaźnionych gmin i Przedsiębiorcy. Starostwie Dożynek Marta Złakowska i Michał Kora przekazali bochen chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów. Dużą popularnością cieszyły się przedstawienia „Rzepka” oraz „Czerwony Kapturek” w wykonaniu, przedstawicieli władz samorządowych, nauczycieli, przedsiębiorców oraz pracowników Urzędu Gminy w Bobrownikach.  Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały podopieczne Dziennego Domu Pobytu „Senior+” w Rachcinie w przedstawieniu „Na straganie”. Pod kierunkiem majora Stanisława Dykowskiego zorganizowany został turniej strzelecki. Odbyły się liczne konkursy. Gwiazdami wieczoru  które uświetnił tegoroczne dożynki był znane i lubiane w całej Polsce ANDRE i CLEO przy ich muzyce doskonale bawili się zebrani licznie goście. Wieczorem rozpoczęła się zabawa dożynkowa przy muzyce zespołu „BOYA”. Zwieńczeniem imprezy, był efektowny pokaz sztucznych ogni.

Wójt Gminy Bobrowniki i Przewodniczący Rady Gminy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości, jak również uczestnikom imprezy za udział i wspólną zabawę.

FOTORELACJA Z DOŻYNEK DOSTĘPNA TUTAJ: DOŻYNKI 2023

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą