^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
 
W dniu dzisiejszym tj. 15 marca br. w Świetlicy Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach odbyła się uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Tym cywilnym odznaczeniem państwowym uhonorowano pary z terenu Gminy Bobrowniki, które przeżyły wspólnie co najmniej 50 lat w związku małżeńskim.
W dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale wręczył Burmistrz Bobrownik Jarosław Jacek Poliwko w obecności Przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Bojarskiego, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Marzeny Stańczak - Kaźmierskiej, Członka Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Anety Jędrzejewskiej, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Lipnie Tadeusza Gradkiewicz, Kierownika Dziennego Domu Pobytu Senior + w Rachcinie Krzysztofy Wycichowskiej, Skarbnika Gminy Mirosławy Kowalewskiej, Sekretarza Gminy Pawła Grudowskiego oraz zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzaty Grudowskiej. W uroczystości udział wzięli również Radni Rady Miejskiej Bobrowniki: Paulina Sztuczka i Andrzej Chojnacki.
Wyrazy uznania i szacunku za wspólnie przebytą drogę, poświęcenie i trud pracy włożony dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny przyjęli Państwo:
 
Wanda i Władysław Grudowscy
Elżbieta i Jerzy Kryger
Danuta i Bogusław Majewscy
Ewa i Bernard Szmit
Hanna i Kazimierz Brzeczkowscy
 
W tym dniu nie mogło zabraknąć gratulacji, życzeń, kwiatów i pamiątkowych dyplomów. Miłym akcentem były wspólne fotografie z udziałem Jubilatów oraz prezentacja zdjęć odznaczonych małżeństw z lat młodości.
Uroczystość była okazją do spotkania i porozmawiania zarówno na temat gminy, jak i prywatnych spraw długoletnich małżonków. Wszystkim parom składamy ogromne gratulacje i podziękowania za piękny przykład wspólnego podróżowania przez życie.
 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą